Opcje przeglądania
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Alkomaty są na tyle ważnym dla nas urządzeniem, że w wielu sytuacjach jesteśmy uzależnieni od ich działania. W przypadku zaawansowanego sprzętu wyniki badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu mogą stanowić podstawowy dowód w sądzie. Ale także i te mniej profesjonalne urządzenia potrafią czynić cuda; pod ich wpływem bowiem podejmujemy niezwykle ważne decyzje, takie jak te o prowadzeniu pojazdu. Jak podpowiada nam rozsądek, ale także i liczne społeczne komunikaty, bardzo ważne jest zachowanie rozwagi w takich sytuacjach. Aby tak było, niezwykle ważne jest, aby kalibracja alkomatu była przeprowadzona odpowiednio. Poznań jest miastem, w którym realizujemy nasze usługi w tym zakresie. Polskie Centrum Wzorcowania gwarantuje ze wszech miar dokładny serwis alkomatów. Zapraszamy do kontaktu!

Kiedy kalibracja alkomatu powinna zostać przeprowadzona? 
Polskie Centrum Wzorcowania realizuje takie usługi także w mieście Poznań!

Kalibracja alkomatów to czynność, która polega na dostrojeniu oprogramowania do wartości sensora. Wynika to z faktu, że czujnik jest aktualizowany praktycznie z każdym wykonywanym pomiarem stężenia alkoholu w powietrzu, przy czym parametry samego urządzenia, to znaczy jego płyty głównej, pozostają niezmienne. Nie trzeba przekonywać, że poprawność wyników jest arcyważna. W samym sądzie, jeśli nie udowodnimy sprawności sprzętu, to nie może on być brany pod uwagę w kwestii dowodowej. Kiedy kalibracja alkomatu powinna być przeprowadzona? Przede wszystkim każde urządzenie ma indywidualne wytyczne, więc należy przeczytać zalecenia producenta. Niemniej jednak naprawa alkomatów Poznań, w przypadku określonych sprzętów, przeprowadzana jest z uwzględnieniem pewnych terminów. Testery trzeźwości z półprzewodnikowym sensorem mają widełki wynoszące od 100 do 300 pomiarów, jednakże nie powinniśmy przekraczać 6 miesięcy od poprzedniej kalibracji. Alkomaty z czujnikiem elektrochemicznym zaś co 300-500 pomiarów, lecz czasowo nie powinniśmy wychodzić ponad 12 miesięcy od ostatniego serwisu.

Profesjonalna kalibracja alkomatu? Gdzie ją przeprowadzić w mieście Poznań?

Nawet nieużywane urządzenie nie jest wolne od problemów związanych z dekalibracją. Dlatego też serwis alkomatów jest czynnością, której nie powinno się bagatelizować, szczególnie w tak dużym mieście, jak Poznań. Dlaczego? Wyobraźmy sobie zatłoczone samochodami ulice i same niesprawne alkomaty. Coś takiego byłoby jednym wielkim nieszczęściem i zsumowaniem błędnych decyzji, które mogłyby źle wpłynąć na wszystkich. Polskie Centrum Wzorcowania dba o spełnienie wszelkich standardów. Naszą kadrę wypełniają tylko profesjonaliści. Posiadamy ponadto ofertę dostosowaną indywidualnie do potrzeb urządzeń. Dzięki temu kalibracja alkomatów w mieście Poznań może przebiec absolutnie pomyśle, a cena przy tym pozostanie zupełnie atrakcyjna. Nie wierzysz? Sprawdź naszą specjalnie przygotowaną ofertę. Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl