Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Komu przydadzą się profesjonalne alkomaty dowodowe? 0
Komu przydadzą się profesjonalne alkomaty dowodowe?

Zdarzają się sytuacje, w których pomiary standardowym alkomatem są niewystarczające. To przede wszystkim dotyczy wykorzystania ich jako materiał dowodowy w sprawie sądowej. Alkomaty dowodowe wtedy właśnie zyskują największe znaczenie. Nasze alkomaty to absolutnie precyzyjne urządzenia, które wyposażone są w najlepsze sensory elektrochemiczne. To sprawia, że wyniki są zawsze w pełni rzetelne i mogą stanowić niezbity dowód trzeźwości lub nietrzeźwości osoby w pracy czy też za kierownicą.

Kiedy sięga się po alkomaty dowodowe?

Gdy kierowca przechodzi kontrolę drogową, na początku bada się trzeźwość z użyciem podstawowego alkomatu. Najczęściej to tester bezustnikowy. Gdy pomiar na nim wskaże nietrzeźwość, to funkcjonariusze policji zmuszeni są właśnie wykorzystać alkomaty dowodowe w boju. To gwarancja rzetelnego pomiaru. Jeśli na nim wynik stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu przekroczy legalną wartość, to zaczynają się prawne problemy. Bywa, że podstawowe alkomaty mają zaburzone wyniki. To dotyczy na przykład alkotestów z sensorami półprzewodnikowymi, na których wyniki wpływać może na przykład dym papierosowy czy mentol.

Gdzie alkomaty dowodowe znajdą zastosowanie?

Profesjonalne alkomaty dowodowe przydadzą się w zakładach pracy i w firmach transportowych. Od zawodowych kierowców szczególnie wymaga się absolutnej trzeźwości podczas prowadzenia pojazdów. Jakikolwiek wątpliwy stan może wywołać tragiczne skutki. Niemniej jednak wszędzie tam, gdzie kluczowe jest zachowanie dyscypliny wśród pracowników, alkomaty dowodowe znajdą zastosowanie. W sklepie Polskie Centrum Wzorcowania posiadamy najlepszy wybór testerów trzeźwości tego rodzaju. Jeśli interesuje Cię najwyższa jakość, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Wykonujemy także profesjonalne wzorcowanie, dzięki czemu możesz zawsze być pewny rzetelności swoich alkomatów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl