Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Kiedy powinna być przeprowadzana kalibracja alkomatu? Poznaj odpowiedź na nurtujące pytanie 0
Kiedy powinna być przeprowadzana kalibracja alkomatu? Poznaj odpowiedź na nurtujące pytanie

Alkomat to arcyważne urządzenie. To na podstawie jego pomiarów kierowcy podejmują niezwykle istotne decyzje. Dlatego też ważne jest to, aby zawsze zapewniały dostęp do rzetelnej wiedzy. Informacje o stanie trzeźwości muszą być jednoznaczne, aby uniknąć błędów. Nawet najlepszy czujnik w pewnym czasie przestaje przedstawiać wiarygodne wyniki. Aby te urządzenia mogły działać zawsze poprawnie, należy co jakiś czas skorzystać z takiej usługi, jak kalibracja alkomatu. W firmie Polskie Centrum Wzorcowania przeprowadzamy profesjonalną kalibrację. W tym wpisie dowiesz się, jak wygląda ten proces od kuchni, oraz co ile należy serwisować swój alkomat.

Kalibracja alkomatu – co to jest i czym skutkuje zaniedbanie swojego urządzenia?

Czym jest kalibracja alkomatu? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, ważne jest zrozumienie istotnej rzeczy. Z każdym wykonanym pomiarem czujnik nieco zmienia swoje wartości – inaczej mówiąc: zużywa się. Z czasem więc zachodzi rozdźwięk pomiędzy stanem sensora i oprogramowaniem alkomatu. Jaki jest tego skutek? Mówimy tu, oczywiście, o błędnym odczytywaniu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Kalibracja alkomatu to serwis urządzenia, który ma na celu dostosowanie oprogramowania do sensora. Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów? Ponieważ do wzorcowania potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i sterylne warunki. Tylko to sprawi, że alkomat nie zostanie błędnie skalibrowany.

Co ile należy przeprowadzać kalibrację alkomatu? Regularność jest na wagę złota!

Zastanawiasz się, kiedy skalibrować alkomat? Nie ma jednej recepty – wszystko zależy od urządzenia. Alkomaty elektrochemiczne najczęściej kalibruje się co około 500 pomiarów i nie rzadziej niż 12 miesięcy użytkowania. Alkomaty półprzewodnikowe mają nieco mniejsze widełki, co sprawia, że z reguły częstotliwość kalibracji zamyka się w jednym serwisie na pół roku. Polskie Centrum Wzorcowania przyjmie do kalibracji alkomaty z całej Polski. Cena u nas jest zawsze atrakcyjna. Dbamy o dobro naszych Klientów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu – w razie pytań z przyjemnością udzielimy wszelkich odpowiedzi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl