Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Dlaczego warto mieć przy sobie tester trzeźwości? Poznaj alkomaty i ich zalety nieco bliżej! 0
Dlaczego warto mieć przy sobie tester trzeźwości? Poznaj alkomaty i ich zalety nieco bliżej!

Czasem nawet niewielka ilość alkoholu daje się odczuć w organizmie, ale zdarza się, że wypicie jednego piwa czy lampki wina nie wprawi nas w żaden osobliwy stan. Wpływ na czas reakcji to jedno, jednakże wartości, które faktycznie są w organizmie, stanowią osobną rzecz i warto mieć to na uwadze. Jaka jest dozwolona ilość alkoholu we krwi w Polsce i w innych krajach? Czy jesteśmy surowi na tle europejskich sąsiadów? Dlaczego alkomaty powinny stanowić podstawowe wyposażenie kierowców? Tego wszystkiego dowiesz się w tym wpisie.

Odpowiedzialność i bezpieczeństwo. W Polsce prawo jest dość surowe!

Nie tylko zawodowych kierowców obowiązuje zasada: „piłeś? Nie jedź”. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi spełniać określone warunki, czyli nie być w wątpliwym stanie psychofizycznym. Choć Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że 0,5 ‰ jest rekomendowanym maksymalnym stężeniem alkoholu we krwi, to w Polsce nie możesz wsiąść za kierownicę już wtedy, gdy osiągniesz 0,2 ‰. Trzeba stwierdzić, że jesteśmy jednym z surowszych krajów na całym świecie, szczególnie jeśli zestawimy się z Brytyjczykami. Na Wyspach bowiem dopuszczalna ilość wynosi 0,8 ‰. Jednakże nie jesteśmy osamotnieni w takim rygorze. W Czechach, Rumunii, ale też na Węgrzech i na Słowacji niedopuszczalna jest jakakolwiek ilość alkoholu we krwi. Tak więc perspektyw jest kilka, niemniej jednak w każdym przypadku trzeba być zawsze odpowiedzialnym.

Alkomaty podnoszą bezpieczeństwo na polskich drogach. Bądź zawsze świadomy swojego stanu

Alkomaty są praktycznie jedynym wiarygodnym sposobem na to, aby realnie poznać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak powszechnie wiadomo, każdy organizm reaguje inaczej na wypijane trunki. Dlatego też nie powinniśmy się opierać w 100% na wirtualnych alkomatach, w których wpisujemy teoretyczne wartości. Tym bardziej jest przy stereotypowym czasie „schodzenia” promili z organizmu, czyli na przykład żelazne 3 godziny po jednym piwie. Alkomaty nie tylko chronią zdrowie kierowcy, ale także wszystkich innych uczestników ruchu. W naszym sklepie możesz je dostać w najkorzystniejszych cenach. Posiadamy alkomaty policyjne i wiele innych cenionych na rynku rozwiązań. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z katalogiem naszych produktów!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl