Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Czym jest blokada alkoholowa? Sprawdź, czy znajdzie zastosowanie u Ciebie! 0
Czym jest blokada alkoholowa? Sprawdź, czy znajdzie zastosowanie u Ciebie!

Blokada alkoholowa to system, który nie pozwoli na włączenie silnika, jeśli kierowca ma w swoim organizmie określone stężenie alkoholu. W naszym kraju prawo jest bezwzględne pod kątem karania kierowców prowadzących w stanie nietrzeźwości. Wykroczenie tego rodzaju stanowi źródło wielu problemów, a kary są wyjątkowo surowe. Obowiązkiem każdego uczestnika ruchu jest zachować odpowiedzialność. Aby sobie w tym pomóc, wiele osób sięga po właśnie blokadę alkoholową. Co ciekawe, nie tylko właściciele firm transportowych decydują się na wyposażenie samochodów takimi systemami, ale także osoby prywatne.

Jak właściwie działa blokada alkoholowa? Oto pigułka wiedzy dla Ciebie

Blokada alkoholowa działa trochę jak immobilizer. Tak więc w niewidoczne miejsce implikuje się moduł centralny, tak aby uniemożliwiał uruchomienie pojazdu w określonej sytuacji. W tym przypadku mówimy o momentach, w których kierowca po wypiciu jakiejś ilości alkoholu w danym czasie ma zamiar włączyć się do ruchu drogowego. Jeśli więc zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przekroczy 0,1 mg alkoholu w 1 dm3, to silnik się nie uruchomi. Po każdym wykonaniu testu trzeźwości, które wskaże legalne wartości, możliwe jest uruchomienie silnika. Blokada alkoholowa wyposażona jest również w specjalny moduł przesyłania danych. Ważny element stanowi także wgląd do historii pomiarów ze szczegółowymi informacjami, takie jak data, godzina i wynik.

Blokada alkoholowa sprawdzi się w firmach transportowych

Blokada alkoholowa to popularne rozwiązanie dla wszystkich firm, które prowadzą biznes transportowy. To gwarancja uniknięcia przykrych sytuacji z nietrzeźwym kierowcą w roli głównej. Warto pamiętać o tym, aby blokada alkoholowa była regularnie kalibrowana. W naszej firmie Polskie Centrum Wzorcowania możemy się tym zająć. To konieczne, aby urządzenie przedstawiało zawsze rzetelne wartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli chcesz zakupić profesjonalny system, jakim jest blokada alkoholowa, to koniecznie sprawdź katalog naszych produktów. Mamy idealnie skalibrowane ceny do Twoich potrzeb. Serdecznie zapraszamy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl