Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Ile się trzeźwieje po 2 piwach? Rozwiewamy wszystkie Twoje wątpliwości 0
Ile się trzeźwieje po 2 piwach? Rozwiewamy wszystkie Twoje wątpliwości

Ile się trzeźwieje po 2 piwach? Rozwiewamy wszystkie Twoje wątpliwości

 

Jak często zastanawiałeś się w jakim czasie po spożyciu alkoholu możesz prowadzić samochód? Niestety na polskich drogach coraz częściej można spotkać nietrzeźwych kierowców, którzy zagrażają nie tylko sobie ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Oczywiście nie mówimy tu tylko o skrajnych przypadkach, gdzie kierowca praktycznie jest nieprzytomny. Wiele osób decydowanie się na kierowanie pojazdem po wyciu jednego lub dwóch piw, co również jest niedopuszczalne. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie ile się trzeźwieje po 2 piwach, a także zobrazujemy Ci dokładnie od czego zależy metabolizm alkoholu w organizmie! Czytaj dalej!

 

Wypiłeś 2 piwa i nie wiesz po jakim czasie można prowadzić? Odpowiedź nie jest tak prosta

 

Wśród kierowców króluje przekonanie, że piwo jest nieszkodliwym alkoholem, po którego spożyciu w bardzo krótkim czasie można prowadzić samochód. Oczywiście jest to bardzo błędne założenie, które może nieść za sobą poważne konsekwencje prawne. Częstym zachowaniem wśród osób siadających za kierownicę jest wypicie piwa, odczekanie godziny lub dwóch i zdecydowanie się na kierowanie pojazdem. Ale czy wiesz, że nawet najmniejsza ilość alkoholu wpływa negatywnie na świadome funkcjonowanie mózgu? Chwilowa euforia po pewnym czasie przechodzi w stan otępienia, a mózg spowalnia zdolność reakcji na otaczające bodźce. Kierowca po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu ma trudności ze dostatecznym skupieniem uwagi, oceną odległości oraz szybkości od innych pojazdów, a dodatkowo nie zauważa on wszystkiego co dzieje się wokół. Dlatego właśnie tak często dochodzi np. do potrąceń pieszych na pasach przez nietrzeźwych kierowców.

 

A jakie przepisy dla pijanych kierowców przygotowało polskie prawo? Sprawdź koniecznie

 

Zgodnie z przepisami dopuszczalna wartość alkoholu wynosi 0,2 promila. Kierowca, który posiadał we krwi od 0,2 do 0,5 promila dopuszcza się wykroczenia. Powyżej 0,5 mówimy już o przestępstwie. W zależności od tego surowsze stają się także kary. Musisz mieć świadomość, że wyższa wartość promili we krwi skutkuje nie tylko poważnymi konsekwencjami prawnymi ale także stanowi bardzo duże zagrożenie dla osób trzecich.

 

Jak szybko rozkłada się alkohol? Poznaj swój organizm

 

Aby właściwie odpowiedzieć na pytanie ile się trzeźwieje po 2 piwach należy wziąć pod uwagę tempo w jakim organizm jest w stanie rozłożyć alkohol. Wpływ na to ma wiele czynników związanych m.in. z wiekiem, płcią, wagą, stanem fizycznym, ogólnym samopoczuciem oraz przyjmowanymi lekami. Wszystkie te aspekty wpływają nie tylko na szybkość trzeźwienia ale także samopoczucie po wypiciu. Dlatego właśnie każdy w zupełnie inny sposób odczuwa dawkę wypitego trunku. Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie kiedy można jechać jeśli wypito 2 piwa? Niestety nie! Jak widzisz wszystko zależy od osobistych preferencji każdego organizmu! Co najciekawsze, wiesz, że na metabolizm alkoholu wpływa także ilość spożytego pokarmu. Znacznie łatwiej wpaść w stan nietrzeźwości na pusty żołądek.

 

Kwestią o której nie można zapomnieć jest również stężenie alkoholu w samym trunku! Im większa jest zawartość procentowa etanolu w piwie tym bardziej wydłużony jest czas trzeźwienia. Z reguły popularne piwa zawierają od 2 do 6% alkoholu ale dostępne są także mocniejsze wersje 10 procentowe. Jak sam widzisz określenie konkretnego czasu trzeźwienia jest praktycznie niemożliwe. Przyjmuje się, że u dorosłego silnego mężczyzny czas ten będzie o wiele krótszy niż u młodej, szczupłej kobiety. Ale czy jest to ściśle określona zasada? Nie, ponieważ ludzki organizm bywa nieprzewidywalny...

 

Jeśli wypiłeś 2 piwa i chcesz wiedzieć kiedy można jechać autem wybierz profesjonalny alkomat

 

Alkomat to bez wątpienia niezbędne wyposażenie każdego odpowiedzialnego kierowcy. Nasz sklep Polskie Centrum Wzorcowania doskonale wie, że lepiej zapobiegać nieszczęśliwymi wypadkom niż mierzyć się z ich przykrymi skutkami. Dlatego właśnie nasz asortyment poszerzyliśmy o wysokiej jakości alkomaty pochodzące tylko i  wyłącznie od sprawdzonych producentów. Cechuje je niezawodne działanie nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Wyróżnia nas szeroki zakres cen, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie sprzęt dopasowany do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Bezpieczeństwo nie musi kosztować kroci! Nie zastanawiaj się ile się trzeźwieje po 2 piwach tylko skorzystaj z szybkiego i rzetelnego sposobu jakim jest sprawdzenie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu! Jeśli nie wiesz jaki sprzęt okaże się najlepszy skontaktuj się z naszymi fachowcami! Służymy profesjonalną radą! Zapraszamy!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl